بازتاب برگزاری کنوانسیون ایرانیان در واشینگتن در رسانهای مهم

( Total Share 0 )
All credits go to their respective owners.

Rating: 0.00% (by 0 users)
Downloads: 11 (11)
Duration: 4min 58sec
Definition: SD
Published: 08 May 2018 (3 months ago)
Author: Ihaemoredreams

Description:
بازتاب برگزاری کنوانسیون ایرانیان در واشینگتن در رسانهای مهم

گزارش گردهمایی جوامع ایرانیان توسط رسانه‌ها و خبرگزاریهای مهم

تلويزيون سي.بي.اس. نيوز در آمريكا گزارش داد: كنوانسيون ايران آزاد براي دموكراسي و حقوق بشر به‌منظور ابراز حمايت از مردم ايران كه عليه سران (رژيم حاكم) در ماه دسامبر گذشته دست به اعتراض زدند، برگزار شد.

سي.بي.اس. گفت: شهردار پيشين نيويورك رودي جولياني روز شنبه در واشينگتن، در كنوانسيون ايران آزاد سخنراني كرد…

(جولياني گفت:) ما اينجا به‌عنوان جمهوري‌خواه يا دموكرات حضور نداريم، بلكه به اين دليل اينجا هستيم كه به آزادي عشق مي‌ورزيم و اكنون مي‌توانيم… آن‌را ببينيم… خود من آن‌را از نزديك در آلباني حدود دو ماه پيش مشاهده كردم…

سي.ان.ان. نيز گزارش كرد: رودي جولياني از تغيير رژيم در ايران حمايت كرد و گفت: «به‌نظرم اين تنها راه برقراري صلح در خاورميانه است. من از ده سال پيش از تغيير رژيم حمايت كرده‌ام و هم‌چنان نيز (از آن حمايت مي‌كنم).

واشينگتن‌تايمز در گزارشي از كنوانسيون جوامع ايرانيان در آمريكا مي‌نويسد:

هواداران اپوزیسیون ایران تنها چند چهار راه دورتر از کاخ سفید روز شنبه برای حمایت از سرنگونی حكومت استبداد مذهبی در تهران گردهم آمدند

این گردهمایی یک هفته قبل از ضرب‌الاجل بسیار مهم ۱۲مي برگزار شد که پرزیدنت ترامپ با آن روبروست تا تصمیم بگیرد واشينگتن از توافق اتمی خارج شود یا خیر.

در گردهمايي عصر شنبه هيأت‌هاي ايرانيان از سراسر آمريكا كارنامة حقوق بشر جمهوري اسلامي را محكوم كردند و از يك ايران آزاد، دموكراتيك و مبتني بر جدايي دين از دولت حمايت كردند.

چندين تن از سخنرانان به ناآرامي‌هاي جاري در سراسر ايران اشاره كردند. از بعد از قيام بزرگي كه در ماه ژانويه در 142 شهر سراسر (ايران) صورت گرفت و بزرگ‌ترين (قيام) از سال 2009 بود، معترضان هم‌چنان (به حركت‌هايشان) ادامه مي‌دهند.

مريم رجوي پرزيدنت شوراي ملي مقاومت (طي يك پيام ويدئويي به) اين گردهمايي گفت: « هیچ‌گاه اين رژیم تا این اندازه غرق بحران نبوده و هیچ‌گاه شرایط تا این حد برای سازمان‌دادن و گسترش قیام فراهم نبوده است».

بيل ريچاردسون وزير پيشين انرژي و فرماندر دموكرات نيومكزيكو كه از حاميان ديرينة مجاهدين و شوراي ملي مقاومت ايران است،

گفت: (در ايران) بحث ديگر بر سر اصول‌گرايان در برابر اصطلاح‌طلبان نيست، بلكه بر سر تماميت مردم عليه رژيم است».

پوليتيكو نيز در گزارشي مي‌نويسد:

روز شنبه رودی جولیانی با حمايت از تغییر رژیم در ایران گفت كه پرزیدنت ترامپ «به اندازة ما به تغییر رژیم متعهد است».

طی اعتراضات ماه دسامبر در ایران، ترامپ در پيامي گفت که «زمان تغییر فرا رسیده» و افزود: «ساليان زيادي است كه مردم بزرگ ایران سركوب شده‌اند».

هم‌چنين خبرگزاري‌هاي رويتر و آسوشيتدپرس و آژانس تصويري گتي ايميج با درج تصاوير متعدد، گزارش‌هايي را از كنوانسيون واشينگتن منتشر كردند.

رويتر گزارش داد: رودي جولياني شهردار پيشين نيويورك در كنوانسيون ايران آزاد در واشينگتن كه روز 5 مي برگزار شد… سخنراني كرد.

گتي ايميج نيز نوشت: «بيل ريچاردسون فرماندار پيشين نيو مكزيكو در كنفرانسي در مورد ايران در واشينگتن… سخنراني كرد… هيأت‌هايي از نمايندگان چهل ايالت در كنوانسيون ايران آزاد براي حقوق بشر و دموكراسي شركت كردند.
Thank you to Watch/Download بازتاب برگزاری کنوانسیون ایرانیان در واشینگتن در رسانهای مهم video
if you like this Video then please share video on
Facebook mad Whats App or any Social Network
its Help Us to make More Videos
Read More